Erken Boşalma

Erken boşalma probleminin tam olarak neden olduğu bilinmemekle beraber altta yatan psikolojik problemlerin, anksiyetenin, penisin aşırı duyarlılığının ve bazı hormonal farklılıkların buna neden olabileceği düşünülmektedir. Erken boşalma problemi yaşayan erkeklerde zamanla ilişkiye karşı bir soğuma ve cinsel birliktelikten uzaklaşma durumu görülebilir. Genellikle uzun süre devam eden bu problem nedeniyle erkeklerde eşleriyle problem yaşayanlar, ilişkilerde bozulma ve tartışmalarla karşılaşılabilmektedir. Erkeğin özgüveninde azalma, depresyon, normalde olmadığı halde kişide erken boşalma problemine sertleşme problemlerinin de eklenmesine neden olmaktadır.

Genel olarak bu problem ani olarak ortaya çıkmayan ve yaşam boyu bulunan bir durumdur. Ancak bazen kişinin yaşadığı ani stres ve endişeler diğer seksüel fonksiyonları etkilediği gibi bu durumu da etkileyerek erken boşalma problemi yaratabilir. Yani zaman zaman bu problem ani olarak da başlayabilir. Genel olarak bunu değerlendirmedeki güçlük erken boşalmanın süresinin kişiden kişiye değişmesi ve bunun doktora ifadesinin çok kolay olmamasıyla karşımıza çıkar

  • Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır

  • İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Anesteziye gerek yoktur.

Mustafakemalpaşa, Karacabey, Susurluk

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma 8:00 – 17:00
Cumartesi 9:30 – 17:00

Klinik Adresimiz

Operatör Doktor Umut Turan’ın, Mustafakemalpaşa Kliniği’nde ki İKTİDARSIZLIK TEDAVİSİ Uygulama Videoları ve Görselleri

Erken Boşalma Hakkında Yararlı Bilgiler

Özellikle penis hassasiyeti çok olan kişilerde yani vajen içine girdiği zaman peniste hassasiyeti çok fazla hisseden kişilerde oldukça başarılı bir tedavi yöntemi. Bu tedavi yöntemi nereden çıktığı 1993 ve 95 yıllarında denildi ki erken boşalan hastaların acaba penis duyarlılığı fazla olduğu için mi diye erken boşalıyor diye bir çalışma yapıldı. Erken boşalan hastaların penis duyarlığı normal kişilere çok daha fazla olduğu tespit edildi. Bundan sonra 1995 yılında şöyle bir çalışma yapıldı. O zaman dendi ki evet duyarlılık fazla ise o zaman biz cildi uyuşturur alın birtakım kremlerle ilaçlarla bakalım ne oluyor dendi ve sonuçta bu uygulandığı zaman hastaların boşalma süreleri arttı.

Bu nedenle dolgu maddesi uygulanacak hastaların daha önce penise uygulanan lokal uyuşturucu krem ya da spreylerden fayda görmesi gerekir.

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Anesteziye gerek yoktur. Klinik ortamında yapılabilir. Kişiler işlem bitince normal hayata döner. 1-2 hafta kadar ilişki ye girmek uygun değildir. Etkisini 1. Aya doğru gösterir. Saptanmış bir yan etkisi yoktur.

Etkisi 6 ay ile 5 yıl arasında değişir.

Icon

Erken boşalma problemi çekenler, Mustafakemalpaşa’da ki kliniğimiz ile hemen iletişime geçebilirler. (Mustafakemalpaşa, Susurluk, Karacabey)

Operatör Doktor Umut TURAN
Operatör Doktor Umut TURANÜroloji Uzmanı
Mustafakemalpaşa’da ki Kliniğimizde erken boşalma sorununuz anestezi olmadan çözülmektedir