KÖK  HÜCRE

Kök Hücre; Hafif ve orta dereceli arteriyel yetmezlik kaynaklı sertleşme sorunu için ilaç, ESWT tedavisi gibi çeşitli alternatifler olsa da sertleşme problemi ilerlediğinde ya da bu tedavilere cevap alınamadığında  ikinci seçenek olarak  SVF kök hücre ile tedavisi var.

Kök hücre tedavisi ile ilgili detaylar öncesinde “erektil disfonksiyon nedir?”, “erektil disfonksiyon hastalığının nedenleri nelerdir?” hakkında kısaca bilgi vermek  istiyorum.

Penisin  ilişki için yeterli sertliğe ulaşamaması ya da cinsel ilişki sonlanana dek sertliğini koruyamaması olarak tanımlanabilen erektil disfonksiyon, fizyolojik ve/veya psikolojik nedenlerle oluşabiliyor. Şeker hastalığıpenis eğriliği, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok fizyolojik sorun penis kanlanmasını olumsuz etkileyerek erkek kaynaklı bu cinsel disfonksiyon nedenine dönüşebiliyor. “Sertleşme Problemi ve Sertleşme Problemi Tedavisi” içeriğimde konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Erken boşalma kadar olmasa da sertleşme sorunu görülme sıklığının oldukça fazla olduğu ve bu sıklığın yaşın ilerlemesi ile arttığı bilinmektedir. Bu durumdan erkekler de cinsel partnerleri de olumsuz yönde etkileniyor.

İşte bu yöntemlerden en yenisi ve en etkili olduğu kabul edileni SVF kök hücre ile sertleşme problemi tedavisidir.

SVF Kök Hücre Tedavisi

Kök hücreler, vücudun ham maddeleridir; vücutta bulunan tüm dokuların ve organların yapısını oluştururlar. Hem başlı başına ayrı bir hücre türü hem de farklı hücrelere dönüşebilen bir tür olarak tanımlanırlar.Kök Hücre Tedavisi

Kök hücreler kan, beyin, kemik ve vücuttaki tüm organların hücrelerine dönüşebilirler. Hücreleri onarma, eski hallerine getirme, değiştirme ve yenileme potansiyeline sahip oldukları bilinmektedir.

Uygulandıkları vücut bölgesinde bulunan hasarlı hücrelerin yerini alabilirler, bölgedeki dokuları onarabilirler ve hasarlı dokuları yenileyerek birçok hastalığın tedavisinde tercih edilebilirler. Nitekim 90’lı yıllardan bu yana kök hücre tedavisinin tıbbın birçok alanında başvurulan bir yöntem olduğu bilinmektedir.

Açılımı Stromal Vasküler Fraksiyon (Stromal Vascular Fraction) olan SVF kök hücre tedavisi kişinin yağ dokusunun alınması ve bu yağ dokusunun santrifüj edilmesi yoluyla erişkin tip kök hücrelerin elde edilmesi; elde edilen adipoz doku kaynaklı kök hücrelerin hasarlı dokuların bulunduğu vücut bölgesine enjekte edilmesi yöntemine dayanan, yenilikçi bir tedavi yöntemidir.

 Kök Hücre ile Sertleşme Problemi Tedavisi Nasıl Yapılır?

SVF kök hücre ile sertleşme problemi tedavisi kapsamında kişinin kendi yağ dokularından yararlanılır. Öncelikle hastanın karın ya da karın bölgesine yakın vücut bölgelerinden ortalama olarak 50-100 cc yağ dokusu alınır.

Mustafakemalpaşa Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücrelerin Sağlığımız Açısından Önemi

Organlarımızda pek çok farklı hücre bulunur, kök hücreler doku veya organlarda bulunan hücrelerden zarar gören olduğunda, o hücreye dönüşerek organ ve dokuları tedavi eder. Hasar gören dokularımızı onarmak ve rutin olarak ölen diğer hücrelerin yerine yenilerini yapmakla görevlidirler. Yöneldikleri bölgede iyileşme veya yenilenme sağlarlar. Bölünebilme yetileri sınırsız olan kök hücreler, vücudumuzun daimi koruyucularıdır.

Turan Klinik Mustafakemalpaşa Üroloji Kliniği – Kök Hücre Tedavisi ve Eksozom

RANDEVU VE İLETİŞİM

#Kök Hücre ve Eksozom #Mustafakemalpaşa Kök Hücre Tedavisi #Susurluk  Kök Hücre Tedavisi #Karacabey Kök Hücre Tedavisi

Harika bir doktor… Çok ilgiliydi… ayrıca çalışanlarına da çok teşekkür ederiz. Tercihiniz Turan Klinik olsun…

M.Torun, Karacabey

Oğlumuzun sünneti çok başarılı geçti. Doktorumuza teşekkürler..

R.Özenli, Mustafakemalpaşa

Sadece bilgi almak için gittiğim bir klinikte, bu kadar güzel bir karşılama beklememiştim. İlgi ve alakalarından dolayı öncelikle Umut Beye ve personele çok teşekkür ederim. :)

Osman Y., Susurluk