Project Description

İktidarsızlık Tedavisi

Erektil disfonksiyon, iktidarsızlık, impotans ifadeleriyle tanımlanan sertleşme sorunu 3 ay veya daha uzun süreden beri sürekli veya tekrarlayan biçimde, penisin cinsel birleşme için gerekli sertliğe ulaşmaması veya oluşan sertliği koruyamamasıdır.

Sertleşme sorunu altında yatan nedenlerin araştırılması için uzman hekim desteği şarttır

Eksik ya da kulaktan duyma bilgileriler alınmaya çalışılan tedbirler kişiye sıkıntı çıkarabilir. Bu nedenle hekim değerlendirmesi şarttır.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; Türkiye’de 40 yaşın üzerindeki erkeklerde sertleşme sorunu %69 oranında belirlenmiştir. Dünya genelinde 20-75 yaş aralığındaki tüm erkeklerin %16’sında

Etiketler: Mustafakemalpaşa İktidarsızlık tedavisi, Karacabey iktidarsızlık tedavisi, Susurluk İktidarsızlık Tedavisi, Ereksiyon sorunu, Mustafakemalpaşa Özel İktidarsızlık tedavisi doktoru,

  • Penisin cinsel birleşme için gerekli sertliğe ulaşmaması

  • 40 yaşın üzerindeki erkeklerde sertleşme sorunu %69 oranında belirlenmiştir

  • Dünya genelinde 20-75 yaş aralığındaki tüm erkeklerin %16’sında

Mustafakemalpaşa, Karacabey, Susurluk

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi – Cuma 8:00 – 17:00
Cumartesi 9:30 – 17:00

Klinik Adresimiz

Operatör Doktor Umut Turan’ın, Mustafakemalpaşa Kliniği‘nde ki İKTİDARSIZLIK TEDAVİSİ Uygulama Videoları ve Görselleri

İktidarsızlık Hakkında Yararlı Bilgiler

CİNSEL İKTİDARSIZLIK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Cinsel iktidarsızlık belirtileri psikolojik ve fizyolojik olarak iki şekilde değerlendirilmektedir. Psikolojik nedenli cinsel iktidarsızlık problemi; genellikle aniden başlamaktadır. Daha önce bu problemi yaşamayan kişilerde birden ortaya çıkabilmektedir. Yaşam tarzı, beslenme, psikolojik durumlar ve stres faktörleri ile cinsel iktidarsızlık problemi yaşanabilmektedir. Gece ve sabah sertleşmeleri görülebilmektedir.

fizyolojik nedenli cinsel iktidarsızlık problemi ise; yavaş yavaş açığa çıkmakla birlikte zaman içerisinde ereksiyon kalitesi bozulmaktadır. Gece sertleşmeleri görülmemektedir. Şeker hastalığı ve hipertansiyon problemi yaşayan kişilerde daha sık yaşanmaktadır.

CİNSEL İKTİDARSIZLIK NEDENLERİ NELERDİR?

Cinsel iktidarsızlık nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Hormonal bozukluklar; tiroid hormon bozukluğu ya da testosteron eksikliği nedeni ile iktidarsızlık yaşanabilmektedir.

İdrar yolu problemleri; özellikle prostat hastalıkları iktidarsızlığa neden olabilmektedir.

Kronik hastalıklar; Böbrek ve karaciğerde kronik hastalıkları olan kişilerde iktidarsızlık problemi yaşanmaktadır.

Sinir sistemi hastalıkları; sinirlerin hasar görmesi sonucunda iktidarsızlık problemi yaşanabilmektedir. Aynı zamanda alkol bağımlığı da sinir sistemini etkilemesi nedeni ile iktidarsızlığa neden olabilmektedir.

İmmün hastalıklar; şeker hastalığı, damar hastalıkları ve kalp hastalıklarında iktidarsızlık problemi görülebilmektedir.

Obezite; Kanda yağ oranının artması nedeni ile iktidarsızlığa yol açabilir.

Peniste anatomik bozukluklar; eğrilik ya da boyutunun küçük olması iktidarsızlığa yol açabilmektedir.

Psikolojik sorunlar ve stres; sağlıklı bir cinsel yaşamı önemli derecede etkilemekte ve cinsel iktidarsızlığa neden olabilmektedir.

CİNSEL İKTİDARSIZLIK TEDAVİSİ

Cinsel iktidarsızlık tedavisi, nedenlerine bağlı olarak uygulanmakla birlikte; tanı sürecinde hem psikolojik faktörler hem de kişinin genel sağlık durumu ayrıntılı bir şekilde değerlendirilerek uygulanmaktadır.

Tedavi sürecinin başında kişinin yaşam tarzını değiştirmesi beklenmektedir. Stresten uzak bir yaşam tarzının benimsenmesinin yanı sıra alkol ve sigara tüketimine son verilmelidir. Bununla birlikte hormonal ya da boşalmayı geciktirici ilaçlar kullanılabilmektedir. Söz konusu ilaçların mutlaka ayrıntılı bir muayene ve tanı süreci sonrasında üroloji hekiminizin önermesi gerekmektedir. İlaç kullanımının yanı sıra tropikal uygulamalar olarak da adlandırılan penise enjeksiyon işlemleri de uygulanabilmektedir. Kalıcı tedavi yöntemleri olan ESWT şok terapisi ya da cerrahi yöntemler ise günümüzde daha sık başvurulan yöntemlerdir.

Etiketler: Mustafakemalpaşa iktidarsızlık tedavisi ,      İktidarsızlık tedavi yöntemleri, iktidarsızlık nedir, Karacabey iktidarsızlık tedavisi, Susurluk iktidarsızlık tedavisi

Icon

İktidarsızlık problemi çekenler, Mustafakemalpaşa’da ki kliniğimiz ile hemen iletişime geçebilirler. (Mustafakemalpaşa, Susurluk, Karacabey)

Operatör Doktor Umut TURAN
Operatör Doktor Umut TURANÜroloji Uzmanı
Mustafakemalpaşa’da ki Kliniğimizde iktidarsızlık sorununuz modern yöntemler ile çözülmektedir