Susurluk Sünnet Doktoru

Susurluk sünnet doktoru, Operatör Doktor Umut Turan Susurluk ilçemizde sünnet olacak çocuklarımıza Mustafakemalpaşa Kliniğimizde ağrısız, pansumansız estetik sünnet ile hizmet vermektedir.

Sünnet Uygulaması nasıl yapılır? 

Anne Baba ve aile büyükleri ile, konforlu bir şekilde sünnet olmak tüm çocuklarımızın hakkı. Modern tasarımı ve steril şartları ile kliniğimiz, mutlu ve huzurlu bir sünnet için sizlere kapıları açtı. Kalite, konfor ve uzman doktor güvencesi ile Mustafakemalpaşa – Karacabey ve Susurluk’ta mümkün. Sünnet Mustafakemalpaşa’da ki kliniğimizde konforlu bir şekilde çocuğun rahat edebileceği bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Büyük çocuklarımızın oynayabileceği oyun konsolları ve küçük çocuklarımız için küçük oyun istasyonları mevcuttur.

Krem sürüldükten sonra deri ve katmanlarının uyuşması sağlanıp sonrasında bölgesel anestezi ile uyuşturma işlemi yapılmaktadır. Bu süreç 10 dakika lokal anestezi ,15-20 dakika sünnet işlemi olmak üzere ortalama 30 dakika içerisinde bitmektedir.

Kliniğimizde uyguladığımız sünnet yöntemi, ağrısız, pansumansız, ve estetik sünnet işlemidir.

 

  • 10 Dakika lokal anestezi
  • 15-20 Dakika sünnet işlemi

  • 30 Dakika içerisinde sünnet operasyonu bitmektedir

  • Ağrısız, Pansumansız, ve estetik sünnet işlemi

Sünnet Kliniğimiz

Sünnet Nedir?

Sünnet, penisin uç kısmını saran mukozal dokunun ve deri tabakasının yaklaşık dörtte üçünün cerrahi yolla kesilip glans penisin ve idrar kanalının uç kısmının açığa çıkarılması işlemidir. Sünnet derisinin varlığı yenidoğan ve daha büyük bebeklerin bir bölümünde idrar yolu enfeksiyonu ve balanit gibi sorunlara yol açabilmekte ve yenidoğan döneminde sünnet olmayan bebeklerin en az % 10’unda sünneti gerektiren sorunlar yaşanmaktadır.

Sünnetin Yararları Nelerdir?

Sünnet edilmiş penisin temiz tutulması daha kolaydır. Yapılan araştırmalar yaşamın ilk 1 yılı içerisinde özelliklede 6 aydan daha küçük yaşta idrar yolu enfeksiyonu geçiren erkek çocukların %92’si sünnetsizdir. Sünnet derisi iltihabî hastalıkları, sünnet derisi darlığı, parafimozis sünnetten sonra görülmez.

Cinsel ilişki ile bulaşan, sfiliz, gonore, herpes ve AIDS gibi hastalıklardan korunmakta önemlidir. HIV enfeksiyonunun endemik olduğu Afrika ülkelerinde hastalık sünnetsiz erkeklerde sünnetli erkeklere göre 1.5-8.4 kat daha fazla görülmektedir

Araştırmalar sünnetin bir gelenek olarak rutin yapıldığı musevi ve müslüman toplumların erkeklerinde penis başı kanserinin ve bunların eşlerinde de rahim ağzı kanserinin daha az görüldüğünü ortaya koymaktadır.

Sünnet Nerede Yapılır?

Sünnet önemli bir cerrahi girişimdir. Her cerrahi işlem gibi, en uygun koşulların olduğu ameliyathanelerde konu ile ilgilenen deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Her çocuk ve aile yapılacak işlem hakkında bilgilendirilmelidir. Çocuğa yapılacak cerrahi işlemin mümkün olduğunca psikolojik travma oluşturmadan, hijyenik şartlara uygun ve problemsiz yapılması gerekmektedir.

Sünnetin Yaşı Var mıdır?

Sünnet her yaşta yapılabilen cerrahi bir işlemdir. Sünnet ameliyatının, ameliyathane koşullarında ve genel anestezi altında uygulanması önemlidir.

Mustafakemalpaşa, Karacabey, Susurluk

ETİKETLER: Sünnet, Susurluk Sünnet Cerrah, susurluk Sünnet Uzman Doktor, susurluk Sünnetçi,  susurluk sünnet doktoru, estetik sünnet, pansumansız sünnet

BİZE ULAŞIN

                                                                 Mustafakemalpaşa/Bursa